اندازه گیری دبی( جریان)


اندازه‌گیری دبی سیالات در محیط‌های صنعتی از اهمیت بالایی برخوردار است. از دلایل آن می‌توان به ایمنی، کنترل فرآیند، کیفیت محصول، راندمان تولید و مدیریت هزینه‌ها اشاره کرد. 

سنجش جریان یکی از اساسی ترین بخش های هرسیستم فرآیندی نظیر صنایع نفت و گاز، آب و فاضلاب، پتروشیمی و نیروگاه هاست. در این صنایع تعیین کمیت های حجم سیال، دبی، دبی حجمی و کمیت های وابسته به آنها، برای انواع سیال شامل گاز، مایع و بخار، مورد نیاز است. این امر در مواردی مانند تبادلات نفتی و گازی که در آنها حجم زیادی از سوخت جابجا می شود به علت اهمیت مسائل مالی در خرید و فروش از اهمیت خاصی برخوردار است. به تجهیزاتی که برای اندازه‌گیری نرخ دبی مایعات و گازها مورد استفاده قرار می‌گیرند، فلومتر یا دبی‌سنج گفته می‌شود.

اولین گام در اندازه‌گیری صحیح دبی، توجه به شرایط فرآیند و محیط پیرامون است. موارد مختلفی مانند ساختار فیزیکی و شیمیایی سیال، جهت صحیح نصب، تغییرات آب و هوایی، جنس لوله‌ها، میزان خورندگی سیال و مهمتر از همه، نوع کاربری تجهیز، باید مورد توجه قرار گیرند.

معمولا انتخاب ابزار مناسب برای اندازه گیری جریان سیالات در سیستم های هوای فشرده و گازها، امری پیچیده و منوط به شرایط مختلف فرایندی می باشد.

کمپانی CS Instruments با ارائه رنج گسترده ای از این محصولات، کار را برای متخصصان این زمینه راحت تر کرده و با رویکرد ویژه به اندازه گیری جریان (فلو) در کمپرسورهای هوا و گازها محصولات متنوعی را ارائه می نماید.کمی صبر کنید...

فلومتر ورتکس CS instruments VX 570

فلومتر اولتراسونیک ورتکس CS Instruments VU 570

فلومتر CS Instruments VA 500

فلومترCS instruments VA 521

فلومتر CS instruments VD 500

دسته‌بندی