SIEMENS

به منظور کنترل دقیق تر فرآیند در سیستم های کنترلی و ابزار دقیق از پوزیشنر ها (موقعیت یاب) استفاده می کنیم. در واقع پوزیشنرها با نصب بر روی اکچویتورها ( Actuator) باعث بهبود کارکرد این عملگرها می شوند. پوزیشنر ها رابط بین سیستم های کنترل و شیرآلات هستند و نقش مهمی را در عملکرد مطمئن و بهینه سیستم های صنعتی ایفا می کنند.

پوزیشنر تجهیزی است که موقعیت ولو را بر اساس سیگنال کنترلی تنظیم می کند. بسته به مدل آن، پوزیشنر از هوا یا برق برای حرکت Actuator استفاده می کند.

شرکت زیمنس به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین تولیدکنندگان ادوات اتوماسیون و ابزار دقیق پوزیشنرهای سری SIPART PS100  و  SIPART PS2 را به بازار ارائه داده است که به بررسی ویژگی های این دو سری می پردازیم.Siemens SIPART PS2
Siemens SIPART PS100

SIPART PS100 و SIPART PS2: پوزیشنرهایی از یک خانواده که بر همه جنبه های کنترل فرایند تسلط دارند.

مقایسه کلی دو مدل پوزیشنر کمپانی SIEMENS:

به صورت خلاصه می توان گفت که مدل SIPART PS100 برای کار های سبک مناسب است چراکه کار کردن با آن آسان تر است و مدل SIPART PS2 که منعطف تر است در برنامه های پیشرفته تر مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین جنس بدنه مدل PS100 از پلی کربنات یا آلومینیوم بوده و مدل PS2 از پلی کربنات یا آلومینیوم یا فولاد ضد زنگ است و جنس مدل PS2(Exd) از آلومینیوم ضد اشتعال یا فولاد ضد زنگ 316L است.

*** قابلیت کنترل از راه دور، ویژگی مهم پوزیشنر های Siemens SIPART است که باعث می شود این پوزیشنر ها قابلیت کنترل فرآیند از فواصل دور تر را نیز دارا باشند.

  • مناسب برای استفاده در شرایط محیطی با تابش زیاد خورشید.
  • دسترسی آسان تر به کنترل الکترونیک از طریق اتاق کنترل.
  • فاصله 1 کیلومتری بین کنترلر و ولو.

مرکز خدمات مهندسی جنوب با سالیان متمادی تجربه در ارائه تجهیزات ابزار دقیق، آماده ارائه پوزیشنر های کمپانی SIEMENS با قیمتی کاملاً رقابتی می باشد.