وبلاگ


نصب اولین آنالایزر لیزری گاز در استان خوزستان توسط کارشناسان شرکت خدمات مهندسی جنوب

نصب اولین آنالایزر لیزری گاز در استان خوزستان توسط کارشناسان شرکت خدمات مهندسی جنوب

شرکت صنعت فولاد شادگان به عنوان شرکت پیشرو در زمینه تولید آهن اسفنجی، پس از مشاوره با کارشناسان و متخصصین  شرکت خدمات مهندسی جنوب در زمینه روش اندازه گیری آنلاین، به عنوان اولین شرکت در استان خوزستان اقدام به خرید، نصب و بکارگیری آنالایزرهای لیزری گاز از برند FPI نمود. لازم به ذکر است ...

امواج مادون قرمز (IR)

امواج مادون قرمز (IR)

امواج مادون قرمز یا فروسرخ (Infrared) ، به نوعــی از امواج الکترومغناطیس اطلاق می‌گردد که بعد از برخورد با جسم موجب گرم شدن آن می‌شود. این امواج دسته‌ای از پرتوهای نامرئی خورشید هستند. به همین سبب وقتی در مقابل نور خورشید قرار می‌گیریم احساس گرما می‌کنیم. این امواج در نمودار بعد از رنگ سرخ در امواج مرئی، که کم‌ترین شکست را نسبت به دیگر رنگ‌ها دارد قرار می‌گیرند. به همین سبب به آنها امواج مادون قرمز یا فروسرخ (Infrared) می‌گویند.

BOD چیست؟

BOD چیست؟

مبنای اندازه گیری BOD بر پایه ­ی سنجش اکسیژن محلول در روخانه ­ها و جریان ­ها می ­باشد.مقادیـر بالاتر BOD به­ معنای سرعت بالاتر مصرف اکسیژن در آب می باشد که منجر به کاهش اکسیژن در دسترس جمعیت آبزیان می­ گردد. این روند منجر به ایجاد استرس، کمبود اکسیژن و حتی مرگ موجودات آبزی خواهد شد.

اندازه گیری امکان رسوب گذاری در آب خنک کننده

اندازه گیری امکان رسوب گذاری در آب خنک کننده

مدیریت صحیح شرایط آب خنک کننده جهت جلوگیری از خورندگی و کاهش رسوب گذاری ضروری است. حفظ شرایط تعادل بین دو عامل رسوب گذاری به واسطه کاهش انتقال حرارت و خوردگی به سبب تخریب تجهیزات همواره مورد نظر است. کمپانی HACH با ارایه تجهیزات آزمایشگاهی تخصصی بهترین گزینه ها جهت اندازه گیری دقیق و قابل اعتماد این عوامل را ارایه داده است که در این مقاله به تفصیل ارایه شده است.

آلاینده ها

آلاینده ها

آلاينده ها موادی هستند که موجب آلودگی هوا، آب و خاک می‌شوند. ايـــن آلودگی بر محيط زيست و سلامتی انسان اثر میگذارد. در این مطلب قصد داریم تا بصورت خلاصه با انواع آلاینده ها آشنا شویم.