061-33330305-6
info@jonoob-esc.com

معرفی شرکت

معرفی مرکز خدمات مهندسی جنوب.pdf

"شرکت خدمات مهندسی جنوب" به نمایندگی از "مجموعه شرکت های مهرکاناز " فعالیت و حرفه اصلی خود را از سال 1363 به عنوان قدیمی ترین مجموعه تخصصی در استان خوزستان در زمینه طراحی، مشاوره، تأمین کالا، نصب و راه اندازی، تعمیرات و نگهداری و کالیبراسیون تجهیزات سنجش پارامترهای کیفی و کمی آب و پساب، آنالیز آنلاین و آفلاین (گاز، آب و پساب و هوا)، زیست محیطی و ایمنی و با تکیه بر دانش و تجربه مهندسان آموزش دیده در کمپانی‌های معتبر اروپایی، بنا نهاده است. با توجه به سابقه طولانی مدت این شرکت در زمینه موارد یاد شده، ما افتخار همکاری با اکثر صنایع و ارگان‌های بزرگ مستقر در استان خوزستان اعم از صنایع فلزی و فولاد، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و پالایشگاهی، نیروگاه­ها، کشت و صنعت، محیط زیست، آب و فاضلاب، سیمان، مراکز بهداشتی و دانشگاهی و سایر صنایع مرتبط را داشته‌ایم.

مهم ترین زمینه های فعالیت شرکت: 

 1. آنالایزرهای مربوط به گازهای فرایندی ( PROCESS) و زیست محیطی(CEMS)
 2. تأمین تجهیزات آزمایشگاهی، پرتابل و آنلاین آب وپساب
 3. تجهیزات ابزاردقیق
 4. ایمنی, بهداشت, محیط زیست (HSE)
 5. تعمیر، سرویس و نگهداری وپشتیبانی فنی

    1) آنالایزرهای مربوط به گازهای فرایندی ( PROCESS) و زیست محیطی(CEMS)

یکی از حوزه‌های تخصصی این شرکت مشاوره، طراحی، تأمین، نصب، راه اندازی صحیح، نگهداری و در صورت نیاز تعمیرات تخصصی سیستمهای آنالیز گاز (شامل سیستم نمونه برداری، آماده سازی و آنالایزر گاز) با اهداف فرآیندی (Process) و پایش آلاینده‌های گازی دودکش ها (CEMS) می‌باشد که این شرکت با بیش از 2 دهه تجربه در این زمینه و بر اساس دانش کارشناسان مجرب و آموزش دیده در کمپانی های معتبر اروپایی، افتخار همکاری با صنایع مختلف کشور از جمله صنایع فولاد، نیروگاهی، پتروشیمی، پالایشگاهی وسیمان را داشته و همواره مهمترین اهداف شرکت در این حوزه به شرح ذیل می باشد:

 • تلاش برای حفظ رضایت و سرمایه مشتری.
 • ارائه خدمات و پشتیبانی فنی در کوتاه‌ترین زمان ممکن.
 • کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات سیستم‌های آنالیز.
 • حفظ سطح بالای آماده به کاری و راندمان سیستم‌های آنالیز.
 • استفاده صحیح و حداکثری در طول عمر استاندارد این سیستم‌ها.
 • ارائه راهکار ( Solution) جهت حل مسائل آنالیز.
 • عیب یابی، تعمیرات اصولی و در صورت نیاز بازسازی آنالایزرهای مستهلک با حداقل هزینه ممکن.

در طراحی سیستم‌های آنالیز گاز با توجه به ماهیت گاز نمونه، گاز هدف و شرایط و اهمیت محل نصب، یکی از متد های اندازه‌گیری NDIR، NDUV، PARAMAGNETIC ، TCD و یا جدید ترین متد اندازه‌گیری که متد لیزری (TDLS) می‌باشد را بکار خواهیم گرفت. 

M&C
این کمپانی آلمانی پیشرو در طراحی و ساخت سیستم‌های نمونه برداری و آماده سازی گاز می‌باشد.
SUN CONTROL
کمپانی آلمانی تولید کننده تخصصی تجهیزات کنترل و حذف آب و ذرات در سیستم‌های آماده‌سازی گاز می‌باشد که مهمترین کاربرد این تجیهزات در صنایع نفت و گاز و فولاد می‌باشد.
FPI
یکی از بهترین کمپانی‌های پیشرو در تولید آنالایزرهای گاز لیزری با اهداف فرآیندی می‌باشد که با توجه به طیف گسترده گازهای قابل اندازه‌گیری،کیفیت و طول عمر بالای سنسور در محیط ها  انفجاری و غیر انفجاری، از بهترین گزینه ها برای طراحی یک سیستم آنالیز پایدار، دقیق و کارآمد می‌باشد. شرکت خدمات مهندسی جنوب به عنوان نماینده شرکت مهرکاناز (نماینده رسمی شرکت FPI در ایران ) در حال حاضر با این کمپانی مشغول به همکاری می باشد.
SICK
یکی از معتبرترین کمپانی‌های آلمانی تولید کننده انواع آنالایزرهای گازی می‌باشد که تعداد زیادی از آنالایزرهای این کمپانی توسط شرکت خدمات مهندسی جنوب تأمین، نصب و راه اندازی و یا تعمیر و نگهداری شده است.

   2) تأمین تجهیزات آزمایشگاهی، پرتابل و آنلاین آب وپساب

آزمایشگاهی – پرتابل: این شرکت همواره افتخار همکاری با بسیاری از آزمایشگاه‌های مرتبط در زمینه تأمین تجهیزاتی از قبیل انواع اسپکتروفتومتر، تجهیزات الکتروشیمی، کدورت سنج، ICP، کوانتومتر وسایر تجهیزات اندازه گیری کمی وکیفی پارامترهای مهم این مبحث را داشته وکلیه خدمات پس ازفروش از جمله نصب، راه‌اندازی و ارائه آموزشهای مربوطه را به انجام رسانده است.

تجهیزات پایش آنلاین: باتوجه به اهمیت موضوع آب در صنایع، پایش آنلاین کیفی وکمی پارامترهای مهم از جمله pH/EC/DO/Turbidity/Oil/Cl یکی از دغدغه های مهم صنعت بوده که افتخار داشته ایم در بخشهای مختلف پیشنهادات و محصولات متناسب با ماهیت نمونه(Sample) پیشنهاد نماییم. همچنین درخصوص ارائه سیستمهای پایش آلاینده‌های زیست محیطی در پسابهای خروجی همچون پارمترهای COD/BOD/TSS/DO/Oil و.. با بسیاری از صنایع و تصفیه خانه‌های شهری همکاری گسترده ای از ارائه پیشنهاد فنـی متناسب تا طراحی و اجرا و بهره برداری طولانی مدت درقالب قراردادهای سرویس و نگهداری داشته‌ایم.

ONLINE
آنلاین
HACH
سیستم‌های پایش پارامترهای زیست محیطی (NOD،  NO3، OIL، DO، TURB)
سیستم‌های پایش آنلاین فرایندی O2، Cl2، Si
GIMAT
آنالایزرهای COD
AQUALABO
تولید کننده انواع کدورت سنج، pH   سنج و EC متر
TRIOS
سیستم‌های پایش پارامترهای زیست محیطی (NOD،  NO3، OIL، DO، TURB)
ENDRESS HAUSER
تولید کننده تجهیزات فلومتری و آنالایزرهای آب و پساب
FPI
تولید کننده ICD و کوانتومتر
LABORATORY
آزمایشگاهی
HACH
تولید کننده انواع اسپکتروفتومتر، کدورت‌سنج،   دستگاه‌های الکتروشیمی، BOD، COD  و ...
AQUALABO
تولید کننده انواع اسپکتروفتومتر
ITS
تولید کننده تجهیزات پرتابل فلومتری
REAGECON
تولید کننده انواع مواد استاندارد شیمیایی

 3) تجهیزات ابزاردقیق

این شرکت در زمینه تأمین تجهیزات ابزار دقیق مورد نیاز صنایع همواره افتخار همکاری با کمپانی‌های پیشـرو را داشته است و با توجه به تأمین بدون واسطه این تجهیزات و موجودی اقلام در انبارهای داخل کشور، همچنان ارائه دهنده تجهیزات و خدمات مربوط به این کمپانی ها می‌­باشد.

Testo
پیشرو در ارائه تجهیزات پرتابل اندازه‌گیری پارامترهای دما، رطوبت، فشار،صوت، نور، کیفیت هوای داخلی، آنالیز گاز خروجی دودکش، دوربین های ترموگرافی و پارامترهای کیفی صنایع غذایی و دارویی.
SICK
تولید کننده انواع آنالایزرهای گاز، سنسورهای صنعتی، سیستم های ایمنی صنعتی، فلومترهای گازی التراسونیک و فلوکامپیوتر با دقت Custody Transfer
ENDRESS+HAUSER
تولید کننده انواع تجهیزات ابزار دقیق فرایندی و آزمایشگاهی پارامترهای فشار، دبی، دما، سطح و ...
SKI
تولید کننده فلومترهایDP، فلومترهای اریفیسی، سنسورهای SDF و فلوکامپیوتر
iFm
تولید کننده انواع سنسورهای سیالات، سنسورهای اولتراسونیک، سنسورهای موقعیت، سنسورهای کنترل حرکت و سیستم‌های کنترل
CS  Instruments
تولید کننده سنسورهای  ثابت و پرتابل  نقطه شبنم، فلومترهای ورتکس، نشت یاب های ضد انفجار و سنسورهای فشار
Elektrophysik
تولید کننده انواع ضخامت سنج پوشش، ضخامت سنج دیوار، ضخامت سنج سطح جاده


     4) ایمنی, بهداشت, محیط زیست(HSE)

با هدف كمك به ارتقاي کيفيت، بهره‌وری و همچنين ترويج رويكرد سيستمي به محيط زيست و بهره‌گیری از تجربیات موفق طی 3 دهه فعالیت در پروژه‌های محوله و کسب نمایندگی کمپانی های معتبر اروپایی، این شرکت خود را به عنوان یكی از شركت‌های پیشرو و در زمینه اجرای پروژه‌های سنجش آلودگی زیست محیطی و پایش کیفی هوا و همچنین راهبری این سیستم ها، در كشور معرفی نموده است. همچنین، با ارائه تجهیزات حفاظت فردی وایمنی محیط کار درانواع پرتابل تك گاز، چندگازه و انواع ثابت برای گازهای اکسیژن، گازهای اشتعال­ زا و کلیه گازهای سمی، حامی کارفرمایان عزیز بوده است.

ECOTECH
تولید کننده آنالایزرهای گاز، سيستمهاي کالیبراسیون، سنجش و پايش آلاينده‌هاي محيط زيست
METONE
تولید کننده آنالایزرهای گاز سيستمهاي کالیبراسیون، سنجش و پايش آلاينده‌هاي محيط زيست
SYNSPEC
تولید کننده آنالایزرهای اندازه‌گیری هیدروکربن‌ها
DRAGER
تولید کننده ماسک‌ها و فیلترهای تنفسی، دستگاه‌های پرتابل تشخیص گاز، لباسهای محافظ مواد شیمیایی
MSA
تولید کننده انواع سنسورهای سیالات، سنسورهای اولتراسونیک، سنسورهای موقعیت، سنسورهای کنترل حرکت و سیستم های کنترل
BW Technologies
تولید کننده گازسنج‌های پرتابل تک گازه و چند گازه  گازهای سمی و احتراق
Honeywell
تولید کننده انواع ضخامت‌سنج پوشش، ضخامت سنج دیوار، ضخامت‌سنج سطح جاده

با هدف كمك به ارتقاي کيفيت، بهره وری و همچنين ترويج رويكرد سيستمي به محيط زيست و بهره‌گیری از تجربیات موفق طی 3 دهه فعالیت در پروژه‌های محوله و کسب نمایندگی کمپانی‌های معتبر اروپایی، این شرکت خود را به عنوان یكی از شركت‌های پیشرو و در زمینه اجرای پروژه‌های سنجش آلودگی زیست محیطی و پایش کیفی هوا و همچنین راهبری این سیستم ها، در كشور معرفی نموده است. همچنین، با ارائه تجهیزات حفاظت فردی وایمنی محیط کار درانواع پرتابل تك گاز، چندگاز و انواع ثابت برای گازهای اکسیژن، گازهای اشتعال­ زا وکلیه گازهای سمی، حامی کارفرمایان عزیز بوده است.

   5-تعمیر، سرویس و نگهداری و پشتیبانی فنی

یکی از مهم‌ترین زمینه‌های فعالیت این شرکت ارائه خدمات مربوط به بررسی عملکرد آنالایزرهای مختلف، عیب یابی، رفع عیب و تعمیرات تخصصی توسط کارشناسان آموزش دیده می‌باشد که در این خصوص در زمینه راه اندازی مجدد بسیاری از آنالایزرهای گاز و آب صنایع مختلف همچون صنایع فولاد، نفت و گاز و پتروشیمی در قالب تعمیرات موردی و یا عقد قراردادهای سرویس، نگهداری و راهبری سابقه فعالیت طولانی مدت داشته ایم. این شرکت همچنین افتخار داشته است بسیاری از تجهیزات آزمایشگاهی همچون انواع اسپکتروفتومتر، جذب اتمی، گاز کروماتوگراف، انکوباتور و ... را عیب یابی و تعمیر و در صورت نیاز تأمین قطعات نماید.

در پایان ضمن تشکر از توجه شما، این شرکت آمادگی خود را جهت ارائه کلیه خدمات فوق به کارفرمایان محترم اعلام می دارد. در صورت تمایل به دریافت خدمات فوق الذکر، لطفاً از طریق بخش تماس باما با در ارتباط باشید.