با توجه به تخصص و سوابق اجرایی متعدد شرکت خدمات مهندسی جنوب در پروژه های عیب یابی، تعمیرات و سرویس و نگهداری سیستمهای آنالیز گاز در صنایع فولادی کشور و درخواست شرکت صبا فولاد خلیج فارس واقع در بندرعباس، به عنوان یکی از واحدهای پیشرو در صنعت فولاد، مبنی بر اعزام کارشناسان شرکت خدمات مهندسی جنوب جهت بررسی و عیب یابی سیستمهای آنالیز گاز واحد احیاء این مجتمع، کارشناسان مجرب و آموزش دیده این شرکت با حضور در محل، اقدام به بررسی، عیب یابی و رفع نواقص موجود نمودند.

در این پروژه تعداد 9 پکیج آنالایزر گاز از برند SICK- S815 به همراه سیستمهای نمونه برداری و آماده سازی گاز مورد بررسی و عیب یابی کارشناسان این شرکت قرار گرفت و پس از تعمیر وسرویس قطعات معیوب، نسبت به راه اندازی و کالیبراسیون نهایی کلیه دستگاهها اقدام و در مدار عملیاتی قرار گرفته شد.

با توجه به گران بودن تجهیزات سیستمهای آنالیز گاز و همچنین دشواری تامین قطعات یدکی و همچنین حفظ سرمایه کارفرمایان محترم، رویکرد تعمیراتی شرکت خدمات مهندسی جنوب در مواجه با مشکلات فنی این سیستم ها، حتی الامکان عدم تعویض قطعات یدکی بوده و در درجه اول نسبت به تعمیر قطعات موجود اقدام خواهد شد.

در پروژه فوق  نیز با همین رویکرد از مصرف قطعات یدکی موجود در انبار کارفرمای محترم جلوگیری به عمل آمد و کلیه قطعات موجود در دستگاهها عیب یابی و تعمیر شد که منجر به صرفه جویی در هزینه های کارفرمای محترم گردید.

طبق تجربه عملیاتی این شرکت در پروژه های متعدد، انجام به موقع سرویس های روتین سیستمهای آنالیز گاز، تا حد زیادی از خرابی این سیستمها جلوگیری می نماید.