اهمیت تعمیر و نگهداری :

با بالا رفتن هزینه قطعات یدکی و قیمت تجهیزات, در راستای  حفظ دارایی های فیزیکی و کنترل استهلاک تجهیزات, نیاز به یک برنامه مدون سرویس, تعمیر ونگهداری بیش از پیش حائز اهمیت می باشد لذا تعمیر و نگهداری تجهیزات از جمله آنالایزرهای گازی در واحد های صنعتی از حساسیت بالایی برخوردار است.

یکی از اهداف شرکت مهندسی جنوب در راستای حفظ سرمایه مشتری, پشتیبانی و سرویس دوره ای کلیه ایستگاه های سنجش آلودگی هوا و پساب بوده است.

در همین راستا از سال 1389 تا کنون, به صورت سالیانه قرارداد سرویس و نگهداری ایستگاه های پایش کیفی هوای شرکت فولاد خوزستان را با هدف مانیتورینگ آلاینده هایی از قبیل غبار و گاز های SO2-NOX-CO-O3-TNMHC را منعقد نموده و تا کنون, کلیه خدمات سرویس, پشتیبانی, تامین قطعات,  تعمیرات و نگهداری توسط این شرکت در حال انجام می باشد.


تعمیر آنالایزر گاز NOX شرکت فولاد خوزستان توسط کارشناسان شرکت خدمات مهندسی جنوب:

آنالایزر NOX غلظت اکسیدهای نیتروژن (NO, NO2, NOx) را به روش Chemiluminescence Method در هوای محیطی اندازه گیری می کند. دستگاه فوق ساخت کمپانی Ecotech متعلق به شرکت فولاد خوزستان بوده که دارای مشکلاتی در زمینه های فلو,  فشار و عدم ارائه نتایج صحیح بود توسط کارشناسان شرکت خدمات مهندسی جنوب تعمیر و رفع مشکل گردید.